четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 104 ново

Првите фотографии од новата Филхармонија

Помалку од 24 часа не делат од свеченото отворање на Филхармонијата. Новиот објект на Македонската филхармонија со модерен изглед и архитектонски и акустични карактеристики според сите светски стандарди ќе биде отворен в недела во 19 часот со ексклузивен концерт на Филхармонијата со која како солист ќе настапи нашиот светски етаблиран пијанист Симон Трпчески. Македонската филхармонија, која е најстара институција од областа на музичко­сценската дејност во Република Македонија, новиот објект го добива по 73 години од постоењето.

Screenshot (14)

Фотографот на Вест ги направи првите фотографии од генералната проба во новиот објект. Целата фотогалерија можете да ја погледнете на овој ЛИНК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top