вторник, 22 мај 2018 | Вести денес: 0 ново

Хирург истепа сестра во полна сала за операција (видео)

Непосредно по операцијата, хирург и сестра се степаа заради прекршување на официјалната постапка на операцијата. Се претпоставува дека и дека двајцата се во „романтичка врска“

Инцидентот од кинеската болница до сега преку видеото поставено на интернет е прегледано околу четири милиони пати на кинеските социјални мрежи. Снимките од безбедносните камери прикажуваат како сестрата и докторот се расправаат, по што сестрата се обидува да го удри хирургот, а тој со последователни удари ја руши на земја. Сведоци тврдат дека тепачката избила откако сестрата негирала дека ги негирала протоколите.

Болницата потоа тврдела дека во скандалот немало сериозни повреди ниту пак дека ќе се произнесе официјално за инцидентот кој го квалификуваат како „лична расправа“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top