сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 86 ново

Ако ние навистина сме назадувале, тогаш не би добиле препорака за преговори (видео)

Имајќи предвид дека ние по ред имаме повеќе позитивни препораки за отпочување на преговорите, а целиот процес е застанат, ако ние навистина сме назадувале во сите овие полиња- судство и сите останати области, ние тогаш не би добиле позитивна препорака, не би добиле ни позитивен извештај, истакна Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ.

-Ние имаме, би рекол, малку чудна ситуација- да од една страна ги исполнуваме сите оние обврски кои што од нас се бараат, тоа е евалуирано соодветно со тоа што имаме добиено позитивен извештај, но на крај изостанува почеток со преговорите, додаде Тодоров.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top