понеделник, 23 април 2018 | Вести денес: 101 ново

Кршење камери, снајперисти, бетонски плочи врз глава: Зошто македонски снимател е најтешката професија? (ВИДЕО)

Најгледаното македонско ток-шоу, „Еден на еден“, заврши со студиските епизоди за оваа фантастична осма сезона. Сега продолжуваат „Еден на еден“ специјалите, а оваа сабота не чека уникатното гостување од луѓето зад камерите – сниамтелите на шоуто!

Слушнете ги неверојатните приказни и искуства на четворица сниматели од големиот „Еден на еден“ тим, оваа сабота во 19:15 часот на „Телма“.

Погледнете ја најавата и уверете се зошто треба да ја гледате оваа симпатична епизода од вашето омилено шоу.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top