четврток, 19 април 2018 | Вести денес: 109 ново

Се судрија навивачи во Истанбул: Пет навивачи на Олимпијакос повредени (видео)

Жестока битка се одвива низ улиците на Истанбул во пресрет на полуфиналето во Евролигата, каде се судрија турските навивачи со фановите на грчкиот клуб Олимпијакос.

Првичните информации укажуваат на петмина повредени, сите навивачи на Олимпијакос. Еден од нив бил избоден со нож, додека двајца се во болница. При интервенцијата на полицијата се уапсени четири лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top