понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

„Диво Насеље“: Одбраната побара да сведочат политичари, ЈО ги отфрли нејзините предлози

Јавното обвинителство ги отфрли сите предлози на одбраната, освен предлогот да сведочи Шенас Мехмед, вработен во разузнавачките служби, кој се слуша како зборува со некои членови од групата.

Отфрлањето на барањата на одбраната се одбиени со образложение дека тие нема да ја променат фактичката состојба, а дел од нив не биле предложени правовремено.

Одбраната на прелиминарното сослушување побара како сведоци да бидат поканети високи државни функционери и членови на политички партии, како Али Ахмети, Артан Груби, Гордана Јанкуловска, Сашо Мијалков и други.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top