петок, 22 септември 2017 | Вести денес: 84 ново

Масимо Морати навива за Јувентус? (видео)

masimo morati

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати, со кого клубот од Милано ги доживеа најголемите ѕвездени денови во историјата и ја освои Лигата на шампионите, на едно интервју новинари кои се навивачи на Јувентус, беше запрашан за успесите на Јувентус оваа сезона.

Тој на крајот од ова интервју добива дрес од Јувентус и извикува „Форца Јуве“ со што јасно става до знаење дека ќе навива за „старата дама“ во финалиот меч од Лигата на шампионите против Реал Мадрид што се игра на 3.јуни во Кардиф.

Top