четврток, 19 април 2018 | Вести денес: 109 ново

Масимо Морати навива за Јувентус? (видео)

masimo morati

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати, со кого клубот од Милано ги доживеа најголемите ѕвездени денови во историјата и ја освои Лигата на шампионите, на едно интервју новинари кои се навивачи на Јувентус, беше запрашан за успесите на Јувентус оваа сезона.

Тој на крајот од ова интервју добива дрес од Јувентус и извикува „Форца Јуве“ со што јасно става до знаење дека ќе навива за „старата дама“ во финалиот меч од Лигата на шампионите против Реал Мадрид што се игра на 3.јуни во Кардиф.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top