петок, 25 мај 2018 | Вести денес: 19 ново

Харадинај и Тачи одат во затвор: Западот прави чистка на Косово

Меѓународната заедница ќе го употреби Судот за воени злосторства за да ги истреби косовските лидери со злосторничко минато и да подготви терен за Самоопределување, пишува српски Курир.рс, а целата сторија ексклузивно ќе ја објави во утрешниот број на печатеното издание на весникот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top