понеделник, 20 ноември 2017 | Вести денес: 1 ново

Харадинај и Тачи одат во затвор: Западот прави чистка на Косово

Меѓународната заедница ќе го употреби Судот за воени злосторства за да ги истреби косовските лидери со злосторничко минато и да подготви терен за Самоопределување, пишува српски Курир.рс, а целата сторија ексклузивно ќе ја објави во утрешниот број на печатеното издание на весникот.

Top