недела, 22 април 2018 | Вести денес: 17 ново

Да гласаме за најдобро младо десно крило: Сара Ристовска на чекор од светска титула

sara_ristovska_mkd

„Хандбал планет“ ги објави номинациите за најдобри млади светски ракометарки (родени во 1995 и помлади) во сезоната 2016/2017.

Во категоријата најдобро младо десно крило се наоѓа ракометарката на македонскиот женски шампион Вардар, нашата репрезентативка, Сара Ристовска.

Номинациите за сите позиции ги направија бројни ракометни новинари од Норвешка, Данска, Шпанија, Франција, Словенија, Хрватска, Србија, Аргентина, Италија, Русија и Белорусија, односно номинации за вкупно 28 ракометарки (по четири на секоја позиција).

Исто така, и вие можете да гласате за најдобрите млади ракометарки, тоа можете да го направите ТУКА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top