вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 113 ново

Евакуиран центарот на Њујорк (ФОТО)

New-York-Times-Square-terror-806393

Најмалку десет лица се повредени откако автомобил со голема брзина се заби во пешаци на Тајм сквер во Њујорк. Областа каде што се случи терористичкиот напад е затворена и обезбедена, а полицијата врши увид на местото на злосторството. Исто така, испразнети се и зградите околу плоштадот и евакуирани на безбедно место.

Возилото кое се заби во пешаците на Тајм сквер

Возилото кое се заби во пешаците на Тајм сквер

Top