понеделник, 23 април 2018 | Вести денес: 14 ново

Терористички напад во Њујорк: Возило влетаво толпа луѓе на „Тајм сквер“ (ВИДЕО)

vonredni-vesti-2

Денеска во попладневните часови возило со голема брзина се забило во пешаци на Тајм сквер, но се уште нема информации за жртви, пишува Ројтерс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top