вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 122 ново

Терористички напад во Њујорк: Возило влетаво толпа луѓе на „Тајм сквер“ (ВИДЕО)

vonredni-vesti-2

Денеска во попладневните часови возило со голема брзина се забило во пешаци на Тајм сквер, но се уште нема информации за жртви, пишува Ројтерс.

Top