понеделник, 23 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Без струја утре делови Скопје: Проверете дали вашата населба е меѓу нив…

Од 9:00 до 11:30 часот, без струја ќе бидат дел од корисниците од ул. „Саса“, ул. „Јабланица“, бул. „Борис Трајковски“, како и дел од ул. „1440“ во општина Кисела Вода.

Во периодот од 9:00 до 12:00 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од ул. „Борис Кидрич“, ул. „Петар Ацеви“ и дел од ул. „Анастас Митрев“ во општините Центар и Кисела Вода.

Без струја од 9:00 до 13:00 часот ќе бидат корисниците од ул. „Џумајска“ во општина Карпош, а од 9:00 до 11:00 часот корисниците од објектите во рекреативниот центар „Езеро Треска“ во општина Сарај.

Прекинот во снабдувањето со електрична енергија е заради технички зафати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top