вторник, 17 октомври 2017 | Вести денес: 61 ново

Јотовски го предаде мечот во Унгарија

tomislav_jotovski_trening

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски е запрен во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Замарди, Унгарија, откако го предаде мечот на шпанскиот тенисер Никола Кун.

Кун водеше со 6:1 и 3:0 во вториот сет, пред Јотовски да се повлече. Очигледно дека претходните два маратонски мечеви кои ги одигра Томи влијаеја, а играше и во двојки, па веројатно дека повредата го спречи да го доигра и овој дуел.

Top