петок, 25 мај 2018 | Вести денес: 19 ново

Две лица исчезнаа од Чаир

Две лица се пријавени за исчезнати во полицискта станица во Чаир.

Првиот случај бил пријавен во вторникот, кога Ј.Р. (68) пријавил дека истиот ден од домот во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Ј.А.(64).

Вчера, пак, И.С. (51) пријавила дека претходниот ден од каменоломот „Бразда“, во непознат правец се оддалечил нејзиниот сопруг И.Р.(52).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на двете лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top