вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

Со нож избоден вработен вo позната скопска сендвичарница

Ноќеска во 04.30 часот во ЕИК-Скопје било пријавено дека во Скопје на ул.„Кеј 13 Ноември“, поточно во позната сендвичарница која работи и доцна навечер, вработениот З.Б. (27) од Скопје бил прободен со нож во пределот на стомакот.

Повредениот бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје, каде што дежурниот лекар не се изјаснил за карактерот на повредите, а најверојатно над истиот ќе се изврши хируршка интервенција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top