петок, 20 април 2018 | Вести денес: 76 ново

Жељко Јоксимовиќ ги собра средношколските другари на иста маса – еве колку години од матура прославува (Фото)

Деновиве средношколците ги прославуваат матурите, но и оние што го завршиле средното образование го прославуваат својот jубилеј и се потсетуваат на средношколските денови, еден од нив е и Жељко Јоксимовиќ.

Познатиот српски пејач објави фотографија на својот Фејсбук профил именувана како 26 години од матура, иако за некого чудно сепак пејачот своето средно образование го завршил во 1991-та година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top