недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 0 ново

Народна банка утре без вода, намален доток во Пролече

Поради дефект на водоводна цевка утре од 8 часот без вода ќе биде објектот на Народна банка, а корисниците од населбата „Пролет“ ќе имаат намален доток на вода.

Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се на информација од ЈП „Водовод и канализација“, соопшти дека прекинот ќе трае до отстранување на дефектот на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ бр. 1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top