петок, 25 мај 2018 | Вести денес: 73 ново

Стравот на секоја домаќинка: Скопјанка ограбена од чистачката

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.А. (51) од Скопје поради постоење основи на  сомнение за сторено кривично дело кражба.

Во периодот од 17 до 19 jануари 2017 година, пријавената од куќа лоцирана на ул. „Среќко Пужалка“  во Скопје, сопственост на М.С. (60), каде чистела, го искористила пристапот во сите соби низ куќата и одзела несесер во кој имало златен и друг разновиден накит со што се стекнала со противправна имотна корист од 153.000 денари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top