петок, 20 октомври 2017 | Вести денес: 111 ново

Стравот на секоја домаќинка: Скопјанка ограбена од чистачката

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.А. (51) од Скопје поради постоење основи на  сомнение за сторено кривично дело кражба.

Во периодот од 17 до 19 jануари 2017 година, пријавената од куќа лоцирана на ул. „Среќко Пужалка“  во Скопје, сопственост на М.С. (60), каде чистела, го искористила пристапот во сите соби низ куќата и одзела несесер во кој имало златен и друг разновиден накит со што се стекнала со противправна имотна корист од 153.000 денари.

Top