вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 111 ново

Фатена банда млади криминалци, во неколку месеци украле 25 автомобили

Прилепската полиција поднесе кривична пријава против М.Ј. (18), В.П (18) и против пет малолетници поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дела тешка кражба и тешка кражба во обид.

Во периодот од октомври 2016 година до Ааприл 2017 година пријавените извршиле 25 тешки кражби и тешки кражби во обид од моторни возила на подрачјето на град Прилеп, при што најчесто од возилата противправно одземале акумулатори.

Top