недела, 22 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Гимназијалец од „Корчагин“ претепал врсник

Шеснаесетгодишник од Скопје доби кривична пријава поради сомнение дека на 24 март околу 13.30 часот во училишниот двор на С.У.Г.С „Раде Јовчевски Корчагин“ во Скопје физички нападнал друг 16-годишник од Скопје.

Тинејџерот го удирал својот врсник со нозе и со тупанци по главата и телото, кој од нападот се здобил со тешки телесни повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top