вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 111 ново

Гимназијалец од „Корчагин“ претепал врсник

Шеснаесетгодишник од Скопје доби кривична пријава поради сомнение дека на 24 март околу 13.30 часот во училишниот двор на С.У.Г.С „Раде Јовчевски Корчагин“ во Скопје физички нападнал друг 16-годишник од Скопје.

Тинејџерот го удирал својот врсник со нозе и со тупанци по главата и телото, кој од нападот се здобил со тешки телесни повреди.

Top