петок, 20 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Фејсбук со нови проблеми – доаѓа ли крајот на популарната страница?!

FILE - This Oct. 11, 2010 file photo, shows the logo of the online network Facebook, recorded in Munich with a magnifying glass of a computer screen of a laptop. Facebook said Tuesday, Nov. 29, 2011, it is settling with the Federal Trade Commission over charges it deceived consumers. The FTC had charged that the social network told people they could keep the information they share private and then allowed for it to be made public. The charges go back to 2009.(AP Photo/dapd, Joerg Koch)

Фејсбук со нови проблеми. Откако пред некој ден сопствениците на бизнис страници на фејсбук се пожалија на проблеми, од ноќеска се појави нова мака. Ширум светот, а и кај нас во Македонија нешто невообичаено се случува со социјалната мрежа Фејсбук. Забележани се проблеми со отварањето на милион страници на Фејсбук и не се прикажуваат постовите кои последни се објавени.

Корисниците на социјалната мрежа, денеска на страната не гледаат ништо. Се појавија сиви линии кои досега се немаат појавено на страната.

Фејсбук не е паднат само кај нас туку и во Италија, Финска, Русија, Украина, Шпанија, Грција…со што корисниците страниците ги гледаат на мобилен, но не и на компјутер.

На форумите корисниците прашуваат дали се ближи крајот на популарната мрежа која десетина години е главна алтка за комуникација меѓу луѓето.

facebook problem

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top