среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 83 ново

Тешка сообраќајка во Центар, две лица пренесени во Ургентен

soob-centar1-1 (1)

Две лица се пренесени во Ургентниот центар по сообраќајна несреќа која утринава околу 5:40 часот се случила на крстосницата со булевар „Климент Охридски“ и улицата „Димитрија Чуповски“ – објави Курир

soob-centar2

Од МВР за Курир велат дека во несреќата учествувале „Мерцедес“ со скопски регистерски ознаки и „Волксваген“ со косовски таблички, а повредени се две лица.

Повеќе детали ќе бидат познати по завршување на полицискиот увид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top