четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 104 ново

Сопругата на Дивац почнала како проститутка

Отворајќи си го патот во Холивуд Снежана Дивац се појавила во неколку филмови, а најзабележлива ролја остварила во филмот „Двојна недела“, во кој игра проститутка.
По венчавката со Владе, кошаркарот и Снежана се преселиле во Лос Анџелес, каде што Снежана се претставувала како Ана Дивац. Токму и под тоа име ги остварила првите чекори во Холивуд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top