недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 84 ново

Оваа жена ја добила најморбидната казна за прељуба

zena ljubovnicaСудот во Иран донел необична пресуда во случајот на 35-годишна жена која го измамила сопругот. Поради „ѓаволска врска“ довбила казна две години да капе трупови во мртовечница и 74 удари со камшик. Љубовникот е осуден на 99 удари со камшик и е протеран во зафрлена област, соопшти агенцијата ИСНА.

До пред неколку години прељубниците биле казнувани со каменување, па „капењето трупови“ е новост и „полесна казна“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top