недела, 22 октомври 2017 | Вести денес: 71 ново

Вака Кинезите прават лажни кокошкини јајца (ВИДЕО)

Во последно време кружат приказни дека во некои делови на Азија се прават вештачки кокочкини јајца, а снимката која се појави на интернет многумина може да убеди во точноста на приказните. На снимката што ја пренесува Аваз.ба се гледаатт работници кои рачно ги произведуваат јајцата користејќи непозната бела смеса која ја уфрлаат во калапи заедно со „жолчките“.

Top