петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Вака Кинезите прават лажни кокошкини јајца (ВИДЕО)

Во последно време кружат приказни дека во некои делови на Азија се прават вештачки кокочкини јајца, а снимката која се појави на интернет многумина може да убеди во точноста на приказните. На снимката што ја пренесува Аваз.ба се гледаатт работници кои рачно ги произведуваат јајцата користејќи непозната бела смеса која ја уфрлаат во калапи заедно со „жолчките“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top