недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 11 ново

Должел пари, па му ја киднапирале љубовницата!

ли

Скопјанка пријавила дека три лица завчера ја киднапирале и држеле во еден скопски хостел. Полицијата соопшти дека станува збор за Г.Ж. (43) од Скопје во дворот на куќата, ги затекнала лицата Б.П.(33) неговиот брат Т.П.(31) и А.Б.(31) кои и рекле дека нејзиниот љубовник Б.А. им должи 1.000 евра.

Тројцата потоа насилно ја внеле во возило со скопски регистерски таблици и ја однеле во хостел во Скопје каде ја заклучиле во една од собите и ја прашувале каде е Б.А. Во собата противправно ја држеле до 24 часот, а потоа ја вратиле дома.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top