недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 11 ново

Невиден срам во утринската емисија (Видео)

Познатата пејачка Мерима Љегомир доживеала мала непријатност во утринскиот програм на телевизијата „Пинк“, но и добро ја насмеала публиката.

Мерима настапувала со хорот Руски дом, но овојпат одлучила да пее на плејбек.

Имено, Мерима неколку пати имала проблем со текстото од песната, кој изгледа го заборавила, па морала да импровизира.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top