вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 105 ново

Европа расположена само за Хрватска: Вторите десет финалисти на Евровизија 2017 (ВИДЕО)

По вечерашното полуфинале познати се 26-те финалисти кои ќе настапат на Евровизија 2017. Во финалето ќе настапуваат по десет полуфиналисти од квалификациите во вторникот и вечерва и земјите од големата петорка, и секако домаќинот.

В сабота на грандиозната сцена во Киев ќе ги видиме Ерменија, Австрија, Азербејџан, Белорусија, Хрватска, Данска, Унгарија, Израел, Италија, Молдавија, Холандија, Полска, Португалија, Австралија, Белгија, Бугарија, Кипар, Франција, Германија, Грција, Норвешка, Романија, Шпанија, Шведска, Украина и Велика Британија.

Top