недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 6 ново

Ем прво ем македонско – запросување на Евровизија (видео)

Јана Бурчевска, македонската претставничка на Евровизија, вечерва приреди многу изненадувања.

Јана Бурческа е бремена! (ВИДЕО)

Непосредно пред настапот, од видеоспотот кој ја најави, дознавме дека е бремена, за време на гласањето среќниот татко, музичарот Александар, со кого е во врска 2 години, ја запроси.

Јана му кажа „да“ на Александар

Првото запросување во историјата на Евросонг погледнете го во видеото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top