недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 11 ново

Големи почести за Начевски и Николов, ќе го судат полуфиналето меѓу ПСЖ и Веспрем

nacevski - nikolovski

На три седмици пред Ф4 турнирот во машката лига на шампионите, Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги одреди официјалните лица за натпреварите во Келн.

На првиот полуфинален дуел меѓу ПСЖ и Веспрем правдата ќе ја делат македонските судии Славе Николови и Ѓорѓи Начевски додека на мечот Вардар и Барселона закажан за 3 јуни од 18 часот се делегирани Чесите Вацлав Хорачек и Јиржи Новотни. Делегати се Марко Треспиди и Мирослав Баум.

Сабота, 3 јуни 2017
Веспрем – ПСЖ (15,15 часот)
судии: Славе Николов – Ѓорѓи Начевски (Македонија)

Вардар – Барселона (18 часот)
судии: Вацлав Хорачек – Јиржи Новотни (Чешка)

Недела, 4 јуни 2017
меч за 3 место (15,15 часот)
судии: Матија Губица – Борис Милошевиќ (Хрватска)

финале (18 часот)
судии: Ларс Геипел – Маркус Хелбиг (Германија)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top