недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 41 ново

Невидено досега: Вака изгледа стан на типично семејство во Пјонгјанг (ВИДЕО)

thumbnailНовинарот на Си-ен-ен Вил Рипли досега 12 пати бил во Северна Кореја, но само двапати имал можност да влезе во стан на просечно семејство. На последната посета добил ретка можност да сними типичен стан во Пјонгјанг, а снимката, секако, предизвика многу реакции.
Станот кој го посетила екипата на Си-ен-ен се наоѓа на 13 кат, а поради пречки во електричното напојување, лифтовите не се користат. Во дневната соба на типичното семејство се наоѓаат портрети на полојните водачи, а до каде стигнале во времето, проценете сами.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top