вторник, 17 октомври 2017 | Вести денес: 91 ново

Филскиот класик: „Валкан танц“ добива римејк, погледнете го трејлерот (Видео)

Кога американската телевизиска мрежа ABC најави дека ќе снима римејк на филмскиот класик „Dirty Dancing“ (Валкан танц), некои обожаватели на оригиналната верзија не беа многу воодушевени кога ја слушнаа веста.

Улогата на Франсис Хаусмен во новата верзија ја глуми 21-годишниот Абигаил Бреслин, а во улога на Џони Кастл ќе се појави Колт Прат.

Во оригиналот овие улоги им припаднаа на Партик Свејзи и Џенифер Греј. Новата тричасовна верзија на филмот, ќе ја прошири оригиналната приказна, па ќе видиме што ќе се случи со Бејби и Џони по нивната летна авантура.

Премиерата е закажана за на 24 мај, а до тогаш погледнете го трејлерот:

Top