вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 122 ново

Трагедија: 34 луѓе загинаа во автобуска несреќа – 27 се деца

Танзаниската полиција соопшти дека најмалку 34 лица настрадале откако возачот на автобусот кој превезувал ученици изгубил контрола над возилото, јавува АП.

Африканските медиуми пренесуваат дека во несреќата загинале 27 деца и тројца наставници, додека за останатите четворица загинати се уште нема информации.

Полицијата се обидува да ги извлече телата од автобусот.

Top