четврток, 16 август 2018 | Вести денес: 60 ново

Се наоѓа на 58. кат и го плаќаат 30 илјади долари месечно – Погледнете го апартманот на Ана Ивановиќ и Швајнштајгер во Чикаго

011

Германско-српската двојка Бастијан Швајнштајгер и Ана Ивановиќ од неодамна се пресели во Чикаго, каде фудбалерот потпиша за својот нов клуб Чикаго. Тој веднаш постигна неколку голови, а судејќи по заедничките фотографии на двојката, животот во САД одлично им лежи.

Тие таму се одлчиле за почеток да отседнат во пентхаус од 230 квадрати, кој се наоа на 58. кат во хотелот Валдорф Асторија, кој има две тераси со поглед на езерото Мичиген.

022

Германските медиуми јавија дека цената за да се изнајми овој апартман е околу 30 000 долари месечно. Станот е супер-луксузен со три камини, трпезарија и уреден по најмодерни стандарди.

022

Тоа инаку е четвртиот најскап стан во Чикаго. На истиот кат има уште еден пентхаус и тие се нудат заедно за 11,6 милиони евра.

033

044

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top