сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Ибрахимовиќ е успешно опериран, Швеѓанецот ќе му се врати на фудбалот

ibrahimovic

35-годишниот Ибрахимовиќ заработи оштетување на вкрстените лигаменти на мечот со Андерлехт, повреда поради која го пропушта преостанатиот дел од сезоната а се стравуваше дека можеби тоа е и крај на неговата кариера.

Неговиот агент, Мино Раиола потврди дека Ибра е успешно опериран и кога ќе се рехабилитира ќе продолжи да игра фудбал.

„Златан Ибрахимовиќ имаше успешна операција на коленото. Тој ќе се врати комплетно, повредата не значи крај на неговата кариера“ – вели Раиола и додава дека Златан е на рехабилитација под надзор на лекарите кои го оперирале.

„Тој и медицинскиот тим не се достапни за интервјуа во моментов. Дополнителни информации ќе следуваат“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top