недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 84 ново

Главен готвач предупредува: Ако ова го видите на мени во ресторан, веднаш излезете

Овој главен готвач беше дел од најпопуларните кулинарски трендови и беше навистина критичен.

Ентони Бордеин рекол дека ако во состојките на еден хамбургер видите дека има кобеанско говедско месо, веднаш да го напуштите ресторанот.

Тој вели дека не постои поголемо злосторство од овој бургер.

Коментирајќи ги најпопуларните кулинарски трендови, изјави дека навистина е бесмислена комбинацијата од сок и крофни или кроасан.

Исто така, популарното масло од тартуф го нарече одвратно.

-Тоа дури и не е храна. Еднакво е како вкусот на лубрикант, а направено е и од истите состојки.“- критичен беше Ентони.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top