понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 29 ново

„Центар сака да дише“: Жерновски исече дрва стари 30 години за профит

Дрва стари 30 години се жртва на желбата за профит на Жерновски, објавено е на ФБ групата „Центар сака да дише“.

-Нова сеча во Центар во режија на Жерновски. На градоначалникот Жерновски по важен му е личниот профит отколку здравјето на граѓаните и заштитата на животната средина, затоа без милосно издава одобренија за градба и сече повеќе  годишни зимзелени дрва во Дебар маало за сметка  на изградба на нови згради кои ќе ја гушат населбата и ќе го зголемуваат сообраќајниот хаос во центарот на градот – пишува во групата „Центар сака да дише“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top