среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 44 ново

„Центар сака да дише“: Жерновски нема интерес и слух за барањата на центарци

saka da dise

Градоначалникот очигледно нема интерес и слух за барањата на Центарци. Дебармализацијата си ја пренесе и во Буњаковец, објавено е на Фејсбук страната „Центар сака да дише“.

– Очигледно, единствен принцип по кој работи Градоначалникот Андреј Жерновски е: Еден ден садам дрвја, 364 дена делам одобренија за градба, стои во статусот.

Top