петок, 25 мај 2018 | Вести денес: 73 ново

Делови од Центар утре без струја: Проверете дали вашата улица е меѓу нив…

Утре од 9 до 12 часот без струја ќе бидат тениското игралиште Уранија, спортската сала Работнички, воениот терен и рестораните „Маракана“ и „Кај Вршац“ во општина Центар.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведување технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top