понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 95 ново

Австрија затрупана во снег (фото)

Во изминатите денови голем дел од Европа беше под влијание на студен арктични бран кој предизвика зимски температури и снежни врнежи во многу предели од континентот. Една од најпогодените држави е Австрија која беше зафатена од снежно невреме проследено со интензивни врнежи од снег  и многу ниски температури објави „Метеомакс“.

18057121_1995460400677051_2079930573954277107_n

Во делови од оваа држава особено на оние повисоки места снежната покривка достигнува дури до две метра.

18056989_1995460367343721_7714467110723688306_n

На Балканот најмногу снег наврна во Босна  и Херцеговина каде врнежите од снег предизвикаа и проблеми (поради тежината на снегот паѓаа и дрвја).

18010624_1995460397343718_8420306951109995088_n

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top