петок, 20 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

И денеска народ се слева по патеката на државноста (ВО ЖИВО)

Македонските граѓани не запираат и продолжуваат со масовно излегување на улиците да даваат поддршка на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ која се бори за целосно отфрлање на Тиранската платформа и зачувување на унитарноста на државата.

Top