недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 16 ново

Милошоски: Политиката на СДСМ е како Тројански коњ, нуди едно, а подметнува друго

milososki-1-768x391

Политиката штo ја води СДСМ е како приказната за Тројанскиот коњ. Од една страна нуди просечна плата од 30.000 денари, од друга страна подметнува прогласување на македонскиот народ за геноциден. Од една страна нуди минимална плата од 16.000 денари, од друга страна подметнува бинационална држава, рече денес Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ.

Тој додаде дека, исто така, СДСМ договорил ослободување на обвинетите од случаите „Монструм“, „Диво Насеље“ и „Сопот“ за сметка Зоран Заев да не одговара за случајот „Поткуп“ и другите кривични дела за кои се сомничи.

Top