сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 52 ново

Лига Европа, Манчестер на мегдан со Селта, Лион против Ајакс во второто полуфинале

liga evropa pehar

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните дуели од второто по ранг европско натпреварување, Лигата на Европа. Фаворитот за трфоејот, Манчестер Јунајтед ќе се соочи со шпанска Селта, додека во второто полуфинале ќе се сретнат Ајакс и Лион.

ПОЛУФИНАЛНИ ПАРОВИ ВО ЛЕ:

Ајакс – Лион
Селта Виго – Манчестер Јунајтед

zdrepka

Првите мечеви од полуфиналето се закажани за 4 мај, додека возвратните ќе бидат на програмата една недела подоцна. Домаќин на финалето оваа година ќе биде Стокхлом на 24 мај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top