четврток, 19 април 2018 | Вести денес: 109 ново

Се локализира пожарот во скопски Карпош (Галерија)

Пожарот кој ги зафати бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош, се локализира. Пожарните екипи мака мачат со ветерот и контролираат огнот да не се прошири. Сеуште не е познато како настанал овој немил настан, нови информации се очекуваат во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top