петок, 20 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Се локализира пожарот во скопски Карпош (Галерија)

Пожарот кој ги зафати бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош, се локализира. Пожарните екипи мака мачат со ветерот и контролираат огнот да не се прошири. Сеуште не е познато како настанал овој немил настан, нови информации се очекуваат во текот на денот.

Top