недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 16 ново

Голем пожар беснее во скопски Карпош (Видео / Фото)

Огромен облак од чад се издига во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“. Сѐ уште не е познато како настанал пожарот. Според информациите на нашата екипа од терен, горат бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко-политички правни истражувања во скопската населба Карпош. Екипи на Брза помош и голем број противпожарни возила се на терен. Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

18073556_10154312475807212_762609223_n (1)

Top