понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 85 ново

Голем пожар беснее во скопски Карпош (Видео / Фото)

Огромен облак од чад се издига во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“. Сѐ уште не е познато како настанал пожарот. Според информациите на нашата екипа од терен, горат бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко-политички правни истражувања во скопската населба Карпош. Екипи на Брза помош и голем број противпожарни возила се на терен. Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

18073556_10154312475807212_762609223_n (1)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top