понеделник, 23 април 2018 | Вести денес: 1 ново

Шпанско дерби во полуфиналето на Лигата на шампионите, Јувентус – Монако е вториот пар

liga na sampioni zdrepka

По драматичните четвртфинални дуели, останаа само четири екипи во борбата за финалето на Лигата на шампионите, кое оваа година ќе се игра во Велс. Во првото полуфинале ќе се сретнат градските ривали од Мадрид, додека Јувентус ќе брка ново финале против Монако на Леонардо Жардим.

ПОЛУФИНАЛНИ ПАРОВИ ВО ЛШ:

Реал Мадрид – Атлетико Мадрид
Монако – Јувентус

Првите меча ќе се одиграат на 2 и 3 мај, додека реваншите се на програмата наредната недела. Поуспешните екипи ќе се пласираат во финалниот натпревар, кој ќе се игра на „Милениум“ стадионот во Кардиф на 3 јуни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top