петок, 20 октомври 2017 | Вести денес: 1 ново

Жерновски прозван: Ветивте дека веќе нема да се гради, а продолживте да го уништувате срцето на Центар

andrej-zernovski-sipovik

– За само неколку месеци издадени 10-тина одобренија за градби низ Дебар маало. Ветивте дека повеќе нема да се гради, а продолживте да го уништувате срцето на Центар, пишуваат од граѓанската иницијативе Центар сака да дише на својот Фејсбук профил.

– Секој ден ново одобрение ! Дебармализацијата мора да запре ! Стоп за дебармализацијата на градоначалникот на Центар ! Браво градоначалниче, навистина сте од збор, пишуваат од Центар сака да дише.

06

05

04

03

02

01

Top