https://www.youtube.com/watch/default.jpg" /> https://www.youtube.com/watch/default.jpg" /> https://www.youtube.com/watch/0.jpg" /> https://www.youtube.com/watch/1.jpg" /> https://www.youtube.com/watch/2.jpg" /> https://www.youtube.com/watch&hl=en&fs=1&rel=0&autoplay=1" /> https://www.youtube.com/watch&hl=en&fs=1&rel=0&autoplay=1">
понеделник, 23 април 2018 | Вести денес: 1 ново

Три причини зошто да се забавувате на „GUS GUS“ утре на Скопски Саем

Win Music Freedom го најави концертот за светски познатиот електронски бенд GUS GUS, закажан за утре, 22 април во петтата хала на „Скопски Саем“. Ова се трите причини поради кои треба да бидете дел од утрешното шоу:

  1. GUS GUS постојат повеќе од 20 години и се уште се водечки електронски бенд кој е жанровски шаренолик, а нивните експериментални звуци секогаш нови и свежи. Нивниот уникатен прогресивен стил измешан со мрачни текстови ги прави неодоливо добри.

https://www.youtube.com/watch?v=K703vlIgens

  1. Во желбата оваа ноќ да ја направиме уште по впечатлива, атмосферата ќе ја загреат миленикот на скопската публика DJ Зоки Бејбе и авангардниот електронски бенд „Кантон 6“ со настап во живо.
  1. По настапот на GUS GUS ќе се забавуваме со live извездбата на Mathew Jonson со кого и ќе го дочекаме утрото.

Овој голем настан е само уште една најава на уникатната музичка приказна за паметење на Win Music Freedom.

 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top