понеделник, 23 април 2018 | Вести денес: 1 ново

Во јули пред македонската публика „The Chick Corea Electic Band“: Картите од понеделник во продажба

Организаторот на концертот на „The Chick Corea Electric Band“ информира ддека од понеделник (24.04), преку продажната мрежа на “Купи Карти За Се” во продажба ќе бидат пуштени влезниците за  Легендарниот Џез состав предводен од култниот џез пијанист,”THE CHICK COREA Electric Band”.

-Во склоп на ексклузивната светска турнеја и македонската публика за прв пат, ќе има шанса да го слушне во живо проектот, кој засекогаш ќе остане дел од  музичката револуција  во џез музиката, на 02.07.2017 во Метрополис Арена.

Категории на влезници:

Партер (стоење) – 990,оо денари

Блок  Ц и Д  Silver Seats– 1200,оо денари (седење)

Блок  Б Golden Seats – 1 800,оо денари (седење)

Блок А ВИП – 2 500,оо денари (седење)

Блок А Ултра ВИП – 3 000,оо денари (седење)

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top