петок, 20 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Трамп за терористичкиот напад во Париз: Ова не престанува. Ова е грозна работа! (видео)

По изјавата на францускиот Претседател Оланд, прв реагираше американскиот претседател Доналд Трамп кој беше категоричен:

-Ова изгледа како како уште еден терористички напад. Што да се каже? Ова не престанува. Ова е многу грозна работа, рече Трамп изразувајќи сочувство до францускиот народ.

Top