петок, 20 април 2018 | Вести денес: 1 ново

Трамп за терористичкиот напад во Париз: Ова не престанува. Ова е грозна работа! (видео)

По изјавата на францускиот Претседател Оланд, прв реагираше американскиот претседател Доналд Трамп кој беше категоричен:

-Ова изгледа како како уште еден терористички напад. Што да се каже? Ова не престанува. Ова е многу грозна работа, рече Трамп изразувајќи сочувство до францускиот народ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top